bujakow

Życie na krawędzi

Podczas podróży do Włoch nie sposób nie odwiedzić stolicy kraju – Rzymu. Jest to jedno z najważniejszych miast europejskich, nie tylko przez to, że znajduje się w nim wiele zabytków, ale również przez to, że jest on kolebką kulturową całej zachodniej cywilizacji.

W Rzymie znajduje się wiele historycznych miejsc związanych bezpośrednio z wiarą chrześcijańską, a także wierzeniami i tradycjami przedchrześcijańskimi. Do najdawniejszych zabytków, które cieszą się popularnością wśród turystów zaliczyć można chociażby Circus Maximus, słynne Koloseum czy Forum Romanum.

Z najważniejszych zabytkowych miejsc związanych z religią chrześcijańską zaliczyć można między innymi Bazylikę św. Pawła czy Zamek Świętego Anioła.

Należy jednak zaznaczyć, że miasta takie jak Rzym nie będą odpowiadać wszystkim turystom. Jest to miasto oblegane przez turystów, a przez to bardzo tłoczne.

architektura wnętrz częstochowa budynków zachwyci każdego, jednak kontemplowanie piękna tego miasta może okazać się trudne w obliczu ogromnej ilości głośnych turystów.