bujakow

Życie na krawędzi
w rokietnicy przedszkole rokietnica najlepsze przedszkole

Doświadczamy go każdego dnia, w każdym zakątku kuli ziemskiej. Chociaż wszyscy ludzie mają zagwarantowane równe prawa, nie przestrzega się ich we właściwy sposób. W obecnych czasach świat się zmniejszył na tyle, że możemy dzięki możliwości podróżowania zaobserwować przejawy rasizmu na własne oczy.

Niezbędne w eucharystii welony liturgiczne produkcji Haftina Atelier

Zachowania dyskryminujące ludzi ze względu na ich pochodzenie etniczne i rasę istnieją wszędzie. W miejscach publicznych obraża się ludzi bezkarnie, poniża się ich i znieważa umniejszając ich wartość. Co brutalniejsze jednostki dopuszczają się zastraszania często kończącego się pobiciami.

Naruszenie nietykalności niejednokrotnie kończy się tragicznie, bo dyskryminowane osoby są okaleczane i nawet pozbawiane życia. Wielu świadków takich drastycznych zajść nie ma odwagi na udzielenie pomocy poszkodowanym, bo również boją się wykluczenia i spełnienia pogróżek ze strony oprawców. Choć nie zgadzają się wewnętrznie z zaistniałą sytuacją, nie reagując dają przyzwolenie na dyskryminowanie innych ludzi.

Obojętność i strach zabija w nich człowieczeństwo.