bujakow

Życie na krawędzi
Eleganckie, ręcznie haftowane szaty liturgiczne produkcji Haftina Atelier

Dzisiejszych nastolatkach mówi się, że mają wszystko czego chcą. Jest to bowiem pierwsze pokolenie wychowanie w nowym systemie politycznym.

Ich rodzice, którzy dorastali w zupełnie innej rzeczywistości, robią wszystko, aby im dziecku niczego nie zabrakło. Finansują najnowsze gadżety, ubrania, szkoły językowe i dodatkowe hobby.

Co jednak dzieje się, gdy nastolatek musi postarać się o coś sam? Czy wówczas starcza mu motywacji do osiągnięcia celu? Okazuje się, że niekoniecznie. Młodzi coraz bardziej przyzwyczajeni są bowiem do natychmiastowych efektów – jeśli więc trzeba nad czymś dłużej popracować, zniechęcają się.

Z czego wynika taka sytuacja? Niewątpliwy wpływ na to mają informacje docierające z mediów – do nastolatków cały czas docierają informacje o spadku wartości dyplomu studiów wyższych, trudnościach w znalezieniu pracy i realizowaniu własnych marzeń. Czują więc, że nie mają wystarczająco dużo mocy sprawczej, aby osiągnąć cel – w ogóle więc nie podejmują walki.

alternatywa.jazda.net.pl

Dużo zależy tu jednak od rodziców i sposobu, w jaki wychowują dziecko. Młody człowiek musi się bowiem nauczyć, że nie wszystko w życiu przychodzi łatwo, a o niektóre rzeczy trzeba zawalczyć.